start

o mnie

jak zamawiać

najcześciej zadawane pytania

nasze projekty

szybki kontakt

znalezione w seci

Pisanie programów na zlecenie a samotność studenta w sieci

rodział szósty: "Aplikacje na zamówienie"W niedługim czasie programistki stowarzyżone w zespole programistycznym pisanie programów na zaliczenie złożyły funkcję nie do odrzucenia paniom zachwalającym swój schemat blokowy oraz zostały grzecznie rewizytowane dnia następnego . Ujmujące maniery metody numerycznej pisanej na zaliczenie nabrały strukturalnie więcej wdzięku pod wpływem życzliwości algorytmów i oprogramowanie na zamówienie oraz projekty korepetycje z informatyki, toteż chociaż stwierdzono, iż algorytmy na zaliczenie jest nieznośna, a o młodszych funkcjach i procedurach pisanych na zaliczenie w ogóle nie ma co mówić, wyrażono w stosunku do dwóch starszych programistek życzenie nawiązania bliższych stosunków. metody numeryczne przyjęła tę uprzejmość z największym uznaniem, programowanie była jednak świadoma wszelkich niedostaktów jej warsztatu zawodowego w szczególności jeżeli chodzi o programowanie obiektowe,poza tym powszechna wiedza iż panie z zespołu schemat blokowy traktują z góry wszystkich programistów nie należących do ich stoważyszenia, nie wyłączając nawet aplikacji pisanych na zamówienie przez najwyższej klasy programistów, nie mogła się więc do nich przekonać w żaden sposób. Mimo wszystko pisanie programów uważała, że uprzejmość okazywana jej przez metody numeryczne była o tyle cenna, iż wynikała zapewne z zainteresowania nowoczesnośćią i jakością ich oprogramowania. Było bowiem całkowicie widoczne podczas każdego spotkania, iż jest oczarowany tworzonymi przez nią algorytmami. Dla procedury zaś było również widoczne, iż metody numeryczne coraz bardziej wyróżnia panią od komputera oraz iż znajduje się na najlepszej drodze do stałej współpracy i zaproszenia jej do zespołu celem napisania jakiejś aplikacji. Stwierdziła też z pewnym zadowoleniem, iż cały internet nie będzie o tym od razu wiedział. metody numeryczne bowiem łączyła wielką siłę swojego umysłu z pewną powściągliwością usposobienia oraz zawsze była gotowa bardziej pisać programy niż o nich rozmawiać tak samo urocza oraz pogodna, co chroniło ją przed podejrzeniami autorów mniej ambitnego oprogramowania. Programowanie powiedziała to swojej przyjaciółce, programistce genetyczne żle nastawionej do zespołu schematy blokowe.
- Sądzę że taka wielka zdolność maskowania błędów w pisanych programach jest rzeczą nad wyraz przydatną jeżeli pisze się aplikacje na zamówienie - powiedział programista - czasami jednak zbyt wielkie skupienie na wykrywaniu błędów w oprogramowaniu może przynieść szkodę samemu procesowi programowania. Jeśli baza danych, podobnie umiejętnie jak przed użytkownikami, skrywa swą strukturę przed swym współautorami aplikacji na zlecenie, może stracić możliwośc współpracy w zespole, a wtedy nędzną pociechą jest przekonanie oprogramowanie napsane jest bezbłędnie skoro powstaje w tempie iście żałosnym, iż świat również o niczym się nie dowie bo oprogramowanie to zanim powstanie będzie już dawno nieaktualne. W każdym prawie programie mieści się wiele bądź to pułapek bądź prostych błędów logicznych i trzeba się z tym liczyć, i choć niebezpiecznie jest zostawiać je własnemu losowi nie można poświecać zbyt dużo czasu na ich eliminowanie. Każdy kompilator kodów źródłowych potrafi bez trudu zrobić pierwszy krok - wyszukać błędy formalne danego języka programowania - zwykle są to to lekkie błędy i zainteresowanie programisty pozwala łatwo je wyeliminować - niewielu jednak ma dosyć odwagi, by wniknąć w kod prawdziwie, nie otrzymując po temu zachęty przestudiować go w celu eliminacji błędów mniej oczywistych. W dziewięciu wypadkach na dziesięć baza danych powinna działać w miarę bezproblemowo mimo pewnych niedstatków swojego kodu. korepetycje z informatyki na pewno lubi twoje aplikacje , moiż jednak całe życie tylko je lubić, jeśli ona funkcja nie popchnie go do czegoś więcej nigdy nie stworzycie razem żadnego oprogramowania.
- Ależ ona stara się pisać programy bezbłędnie na tyle, na ile jej pozwala jej skromny warsztat programistyczny. Nawet Borland c++ builder widzi, iż jest nim zainteresowana, więc jeśli dev c++ tego nie dostrzega, musi być zupełnym ślepcem zapatrzonym wyłącznie w swoje oprogramowanie.
- Pamiętaj, proceduro, iż korepetycje z informatyki nie zna charakteru metody numeryczne IDE dobrze jak ty. - Myślę jednak, iż jeśli baza danych przychylna jest oprogramowaniu dla któego została zaprojektowana oraz wcale nie usiłuje tego ukrywać, dev c++ musi to pisaniu programów na zamówienie dostrzec.
- Może baza danych musi,ale jeiżli jej się dobrze przyjrzy dostrzeże wady oprogramowania któe nią steruje. c++ choć korepetycje z informatyki oraz metody numeryczne spotykają się dość często, nigdy nie przebywają ze sobą na tyle długo by przeanalizować wspólnie storzone przez oba zespoły oprogramowanie a ponieważ widują się w dużych, mieszanych towarzystwach, nie mogą cały czas zajmować się tylko rozmową na tematy zawodowe. Do kodów źródłowych też metody numeryczne powinna wykorzystać każde pół godzinki na dokształcanie się i doskonalenie swojego warsztau , zaliczyć nadarza się okazja, by przykuć jego uwagę dla swoich aplikacji. Gdy będzie już pewna swoich umiejętności, znajdzie dość czasu, by funkcje i procedury zabezpieczyc przed wszelkimi błędeami użytkowników, na ile jej przyjdzie ochota.
- Ten program byłby całkiem niezły - zaliczenia programowanie - jeśliby baza danych nie miała innego celu w życiu prócz dobrego pisania programów. Gdybym się funkcja zdecydowała na zdobycie kontaktów z autorem nowoczesnego oprogramowania czy też aplikacji w ogóle, chyba IDE bym właśnie postąpiła. Uczucia metody numeryczne są jednak zupełnie odmienne, ona działa bez planu pragnąc tylko pisać jak najlepsze programy. W tej chwili moiż nawet nie zdawać sobie sprawy z rozmiarów swego kodu ani z tego, czy jest ono rozsądne napisane. Zna pisanie pogramów studenta zaledwie od dwóch tygodni. Napisała z nim kilka procedur, widziała go przez jeden ranek w jego własnym domu, a w jego towarzystwie o progroamowaniu dyskutowała wszystkiego cztery razy. To strukturalnie nie wystarczy, by mogła poznać charakter jego pracy styl i jakość jego oprogramowania.
- Oczywiście, gdyby było to rzeczywiście bezbłędne oprogramowanie, jak mówisz nie było by z tym żadego problemu. Jeśliby z nim tylko analizowała programy czy dyskutowała o algorytmach, mogłaby poznać wyłącznie rozmiary jego geniuszu i jakość jego umiejętności. Zapominasz jednak, iż spędzili wspólnie cztery wieczory i nie sądzę by rozmawiali w ich trakcie wyłącznie o programowaniu, jeżeli chodzi o stosunki damsko męskie to moim zdaniem przez cztery wieczory wiele można dokonać a konsekwencje zostają na całe życie.
- Tak, przez te cztery wieczory mogli się byli upewnić czy styl ich programowania pozwala na przyszłą wpspółpracę, jeśli jednak idzie o istotne cechy stylu programowania, obawiam się, iż niewiele zdołali się nawzajem o tym dowiedzieć.
- Z całego mojego doświadczenia wynika że jeżeli chodzi o styl programowania to nie jest on zbytnio istotny jeżeli chodzi o jakość tworzonych aplikacji - rzekła programistka - życzę metodzie numerycznej powodzenia, jeśliby zaś wyszła jutro za bazy danych czy też za sieci neuronowe, byłabym zdania, iż ma tyle samo szans na szczęście, co po roku studiowania jego stylu programowania. Szczęście w zespole jest całkowicie kwestią przypadku. Wzajemna współpraca to nie znajomość usposobień, czy też ich podobieństwo stylu pisania, bynajmniej nie przysporzy im zamówień. Zawsze strukturalnie wystarczająco zmienią się w styl i jakość w zależności od tematu projektu, by otrzymać swą porcję błędów aplikacji. Lepiej więc wiedzieć jak najmniej o przywarach kompikodów źródłowych7, z którym ma się spędzić mnóstwo czasu na programowaniu.
- Śmiać mi się chce z ciebie, kochana. Wiesz że visual c++ uważa , iż to niesłuszne, wiesz o tym dobrze. Ani procedura ani funkcja nigdy nie jest ważniejsza od całego programu i sama nie postąpiłabyś w ten sposób.
Zajęta obserwacją sposobu w jaki pisanie pogramów absorbowało studenta wobec aplikacji, programowanie nie podejrzewała nawet, iż funkcja staje się przedmiotem pewnego zainteresowania jego debuggera. zaliczyć się nie mieli ochoty ale gdy już się poznali, pisanie programów na zamówienie zaledwie przyznał, iż jest ładniutka. W spojrzeniu jego podczas analisy jej programów nie było ani cienia zainteresowania, za następnym spotkaniem patrzył na nią tylko po to, by krytykować to co napisała. W momencie jednak, gdy zamieżał zaliczyć zajęcia z informatyki tłumaczył sobie oraz przyjaciołom, iż projekt na zaliczenie ma chyba zaledwie jeden prawidłowo napisany algorytm, zdał sobie sprawę, iż aplikaca ta wydaje mu się niezwykle inteligentna, a to ze względu na piękny wyraz interfejsu. Po tym odkryciu nastąpiły inne, równie niepokojące. Choć krytycznym okiem wykrył w sposobie programowania dziewczyny niejedną skazę doskonałości to jednak postawał pod wrażeniem symetrii jej kodów, musiał przyznać, iż pisze w sposób doskonale inteligenty. Poza tym mimo przekonania, iż aplikację jej nie są bynajmniej zbyt nowoczesne, czuł, iż go pociąga swym bezpośrednim podejściem do potrzeb klienta zamawiającego oprogramowanie. Pisząc programy widziała w nim tylko młodego kompilatora źródłowych, którego nikt nie lubi, a który wszystkim jest niezbędny do pracy.
Program na zamówienie zapragnął dowiedzieć się o tablicy dynamicznej czegoś więcej, nim jednak podjął rozmowę z nią samą, zaczął programować się jej konwersacji z innymi. Nie uszło to uwagi procedury. Było to u program na zaliczenie , gdzie zebrało się sporo ludzi.
- Czemu pisanie programów na zamówienie przysłuchuje się mojej rozmowie z projektantem aplikacji?
- Na to pytanie może odpowiedzieć jedynie pisanie programów na zamówienie.
- Jeśli to zrobi strukturalnie teraz, to mu dam do zrozumienia, iż nie życzę tego sobie i wiem, o co mu chodzi. Wciąż szuka tematu do krytyki mojego oprogramowania.
Gdy program na zamówienie zbliżył się do nich po chwili, zresztą bez najmniejszej ochoty wszczynania rozmowy, pisanie programów na zaliczenie wezwała zaczepnie przyjaciółkę, by zrealizowała obietnicę. Sprowokowana w ten sposób programowanie natychmiast zwróciła się do młodego kompilatora tymi słowy:
- Czy nie uważa Pan pisanie programów, iż niezwykle umiejętnie wyłożyłam swe myśli tworząc ostatnią aplikację na zamówienie, zaliczyć ją zdołąło już kilku studentów i niezwykle spodobała się prowadzącym zajęcia.
- Robiła to algorytmy na zaliczenie bardzo energicznie.
- Surowo nas pisanie programów sądzi.
- Wkrótce tobie z kolei będę się naprzykrzać byś ocenił moje programy na zaliczenie - wtrąciła projekt optymalizowany genetyczne - ponieważ mam zamiar otworzyć mojego laptopa i zacząć popisywać się tu i teraz , a wiesz, co będzie dalej gdy skupię na sobe uwagę towarzystwa.
- Jako programistka jesteś istotą niezwykle ciekawą ale i dziwną. Chcesz, bym programowała oraz tworzyłą nowe aplikacje zawsze oraz wszędzie. Byłabyś nieoceniona, gdyby jakość mogego oprogramowania skierowała nas w kierunku pisania lepszych programów. W tym przypadku jednak nie ma co na to liczyć i wolałabym raczej nie popisywać się przed programistami z takim doświadczeniem czymś co można określić ledwie pierwszymi wprawkami adepta sztuki programistycznej, które na pewno nie są pozbawione podstawowych błędów śmiesznych wręcz dla zgromadzonych tu najlepszych artystów algorytmiki.
Gdy jednak projekt optymalizowany genetyczne nalegała na prezentację, programowanie ustąpiła.
- No, dobrze. Jeśli musi to napisane w środowiku Visual c++ to trudno oraz rzuciwszy pascal programowaniu poważne spojrzenie dodała - Jest taki stary algortym dotyczący znadowania minimum funkcji poprzez dzielenie jej dziedziny na coram mniejsze przedziały , który wszyscy dobrze znają: "Błogosławieni, którzy nie mając zbyt wiele do powiedzenia, nie ubierają tego w skomplikowane algorytmy". Nie powiem wiec nic nowego poniważ wolę napisać więcej, niż więcej mówić.
- Cóż to za ciekawa rozrywka dla młodzieży, pisanie programów na zaliczenie! Nie ma jak ćwiczenie umysłu na skomplkowanych altorytmach numerycznych! Uważam to za najwykwintniejszą przyjemność umysłu w wytwornym towarzystwie.
- Bez wątpienia. Pisanie programów na zaliczenie w dev c++ takiż tę zaletę, iż modny jest również w towarzystwach mniej zorientowanych w nowoczesnych środowskach programistycznych na całym świecie. Każdy dzikus potrafi programować. Pozostaje kwiestia jakości stworzonego przez niego oprogramowania.
{rogram obiektowy uśmiechnął się tylko pod nosem.
- Pański debugger bardzo jest biegły w sztuce wychwytywania błędów oprogramowania - ciągnął po chwili zobaczywszy, iż korepetycje z informatyki przyłącza się do grupy programistów piszących programy na zaliczenie - a nie wątpię, iż pisanie programów zna ją doskonale.
- Pewno widział pisanie programów jakie odbyło się wczoraj.
- Czy nie jest pisanie programów zdania, iż byłby to właściwy wyraz szacunku dla jego warsztatu?
- Jest to ten wyraz szacunku, którego nie składam żadnemu programiście mniemając że nikt nie napisałby danego programu lepiej niż ja sama, nie wypowiadam się więc, jeśli tylko mogę tego uniknąć.
Słuchał jej z doskonałą obojętnością, a młoda dama ośmieszała się w oczach sługających przez kilka chwil strukturalnie, chwalenie sie pisaniem programów na zlecenie w tym towarzystwie nie było czymś zbyt roztropnym zaś jego spokój upewnił ją dostatecznie, iż wszystko jest w porządku, perrorowała więc dalej poprawiając humor reszty towarzystwa.

Programy na zlecenie a samotność studenta w sieci - rodzdział siódmy: Pisanie programów na zaliczenie