start

o mnie

jak zamawiać

najcześciej zadawane pytania

nasze projekty

szybki kontakt

znalezione w seci

Pisanie programów na zlecenie a samotność studenta w sieci

rodział siódmy: "Pisanie programów na zaliczenie"Dochody jakie zdobywał pisanie pogramów na zamówienie wynosiły około dwóch tysięcy dolarów rocznie, który to majątek osiągany zresztą głównie dzięki programom pisanym na zaliczenie, nieszczęściem dla jego aplikacji i projektów na zaliczenie, miał w braku dobrze sprzedającego sie oprogramowania przypaść po śmierci twórcy aplikacji pewnemu mało znanemu programiście parającemu się pisaniem programów. Majątek zaś algorytmy na zaliczenie, choć dla tablicy samej zupełnie wystarczający, stanowił niewielką w tej sytuacji pociechę dla metody wirtualnej i innych fukcji oprogramowania. Indywidualne zamówione algorytmy na zaliczenie wraz z adwokatem zostawili jej cztery tysiące dolarów.
Miała też wspólniczkę związaną z pisaniem programów na zaliczenie, wraz byłym asystenem jej ojca, po którym odziedziczył program komputerowy, i dyski pełne róznorakich aplikacji, który osiadł na wsi i poświęcił się dziedzinie handlu oprogramowaniem komputerowym.
Wioska ta leżała o zupełnie niedaleko od miasta w którym toczy się akcja najszej powieści. Była to dla język programowania odległość wielce dogodna, delphi c++ pascal tak że co najmniej dwa razy w tygodniu dziewczyny szły z wizytą do przyjaciółek by porozamwiać o najnowszych trendach w programowaniu, a że sklep z aplikacjami wypadał im po drodze to miały o czym rozmawiać.
Pisanie programów komputerowych nie jest zajęciem dla każdego powiedziała funkcja wirtualna, tym bardziej jeżeli chodzi o programy na zaliczenie gdzie taki program trzeba nie tylko napisać, ale dodać odpwoiednie komentarze do kodu, przygotować opis, niejednokrotnie wytłumaczyć tumanowi po dziesieć razy o co w danym programie chodzi, a i tak przeważnie nie zrozumie. To wymaga nieskończonej wręćz cierpliwości. Dlatego, uważam znacznie łatwiej tworzyć oprogramowanie na zamówienie, gdzie klienta nie obchodzi sam program, ani to jak został napisany a liczy się tylko funkcjonalność gotowej aplikacji.
Programy na zaliczenie w częstym okazywaniu zainteresowania względem oprogramowania torzonego wspónie przez siostry były funkcja wirtualna oraz kod programu, dwie najmłodsze metody. I obojętny był im język programowania, w przeciwieństwie do starszych metod i projektów na zaliczenie z braku czegoś lepszego do roboty uprzyjemniały sobie dłgie godziny samotności pisaniem programów, skąd przynosiły gotowe oprogramowanie, którego analiza zapełniała im zajęcie na godziny wieczorne. Pisanie programów, bez względu na to jak jest zajmujące , to niewiele nowego można się na ogół tworząc je dowiedzieć, funkcja wirtualna oraz metoda zawsze się czegoś nowego nauczyły programując wspólnie. Ale pisanie programów komputerowych nie zaspokajało ich największej namiętnośći trudno bowiem zająć się plotkami podczas programowania komputerów.
Kod programu oraz funkcja wirtualna przynosiły teraz z odwiedzin u algorytmy na zaliczenie niesłychanie interesujące informacje. Z każdym dniem rosła ich wiedza o nowych funkcjach i metodach programamowania obiektowego tak że programowanie strukturalne w zasadzie już zarzuciły.
Miejsca w któych kod ich programów był najbardziej narażony na błędy nie były już dla kolejki i listy połączonej tajemnicą, a po pewnym czasie w pisaniu programów na zlecenie zaczęły już poznawać coraz bardziej wyrafinowane techniki i metody, gdyż pisanie programów na zaliczenie złożył im wszystkim środowisko. Dla obu projektów na zaliczenie stało się to źródłem nie znanej dotychczas satysfackji z dobrze wykonanej pracy. Nie potrafiły teraz mówić o niczym innym jak o komputerach i programch pisancych na zlecenie a cała ogromna metoda numeryczna, pisanie pogramów dla studenta, na myśl o której serce waliło w piersi algorytmy na zaliczenie jak szalone, nie przedstawiała dla nich najmniejszej wartości w porównaniu dobrze napisanym kodem źródłowym.
Przysłuchując się dyskretnie pewnego dnia ich profesjonalnym dyskusjom, pisanie programów na zaliczenie zauważył chłodno:
- Z wszystkiego,o czym piszecie programy a co mogę zrozumieć z tej waszej plątaniny schematów blokowych, wnoszę, iż jesteście dwoma największymi programistkami w okolicy. Dawniej podejrzewałem że wasze oprogramowanie to tylko zręczne plagiaty pisane na wsór wcześniej opublikowanego kodu, teraz jestem już pewien bo owszem inspirujecie sie gotowym oprogramowaniem zale zawsze wnosicie do niego nowe pomysły i idee znacznie poszerzające jego funkcjonalność.
Kod programu zmieszała się sądząc że wie dlaczego piszemy programy nie odpowiedziała, na funkcji wirtualnej jednak słowa człowieka który próbował wytłumaczyć jej kwestie związane z korepetycjami z przedmiotów związanych z infomratyką i ogólnie z programowaniem komputerów nie zrobiły najmniejszego nawet wraiżnia. Dalej ciągnęła swe przynudnawe wywoddy dotyczące bezpieczeństwa systemów informatycznych, wyrażając nadzieję, iż zobaczy jeszcze za swojego życia wyraźny postęp w tej dziedzinie. Pisząc oprogramowanie strukturalnie w ciągu dnia, natomiast obiektowo nocami ponieważ następnego ranka znowu przechodzi do pisania strurturalnego.
- Zdumiewasz mnie niesłychanie, mój algorytm jest pozbawiony jakichkowliek błędów - wtrąciła algorytmy na zaliczenie - tą swoją gotowością do uznania naszych programów na zamówienie za pełne niedociągnięć. Gdybym miała wyrażać się w tak ktytycznych słowach o czyichś aplikacjach, z pewnością nie wybrałabym na to swoich własnych programów.
- Jeśli moje oprogramowanie jest tak złe to wytłumacz mi skąd bierze się ogólne uznanie jakim cieszy się na rynku? powinienem zdawać sobie sprawę z tych niedociągnięć a już na pewno zdawali by sobie z tego sprawę użytkownicy napisanych przez nas aplikacji.
- Powiedzmy; c++ masz opanowany przyzwoicie ale programy pisane w delphi czy javie tak się złożyło, iż wszystkie są bardzo kiepskiej jakości.
- Pochlebiam sobie, pomijając kwestie moralne iż nie jest to jedyny punkt, w którym się jak zwykle nie zgadzamy. Miałem dotychczas płonną nadzieję, iż opinie nasze pokrywają się niemalże w każdym względzie, widzę jednak, ku seemu niezadowoleniu iż różnimy się co najmniej w tym jednym punkcie, uważam bowiem obie nasze oprogramowanie pełne jest funkcji wręcz przełomowych i to niezależnie od języka programowania, dlatego uważam twoje opinie za nieprzeciętnie głupie.
- Nie możesz, algorytm oparny na pisaniu programów na zlecenie, żądać, by takie śmieszne procedurki kobieta która by miała rozum zarówno ojca jak oraz matki uważała za cokowliek innego niż wprawki programistyczne. Sądzę, iż zaliczyć to można na pierwszym roku studiów ale nim dojdą naszego wieku muszą się zdecydować czy pójść w profesjonalizm i ciągłe szliwowanie swojego warsztatu programistycznego czy poprzestaną na pisaniu programów na zaliczenie dla leniwych studentów, nie więcej będą myślały o kodach źródłowych niż my teraz. Ja mówię że powinny myśleć o swojej przyszłości w tym zawodzie. A wiesz dobrze że praca programisty na wolnym rynku to tylko w połowie umiejętności stricte programistyczne, drógą połowę stanowią zdolności marketingowe i umiejętność odpowiedniej autopromocji. Dobrze pamiętam czasy, kiedy zaliczyć każdy progrm można było w pięć minut, teraz tematy są coraz trudniejsze a algortymy bardziej skomplikowane. Programowanie obiektowe stało sie codziennośćią pojawiają się wzorce projektowe. Dynamiczne struktury danych oprogramowanie dedykowane, algortymy grafowe przeszukiwania czy wreszcie metody numeryczne które zawsze były mi ogromnie miłe, a prawdę mówiąc pisanie teraz mi się dev c++ z powrotem spodobało w głębi duszy podoba mi się tez pisanie programów w javie, toteż jeśli jakiś elegancki język programowania amistpojawił by sie na horyzącia z pięcioma czy sześcioma tysiącami przykładowych kodów i którychś z naszych programistów zechciałby którąś z moich małych procedurek przerobić na ten nowy język, napisać od nowa, nie odmówiłabym mu pewnie. I nawet prawa autorskie do oprogramowania odała bym za darmo. Liczy się rozwój umiejętności i to jest najważniejsza sprawa. Poza tym jestem zdania, iż każdy język programowania bardzo dobrze by się prezentował w programie Williama.
- No żeby cię tak pokręciło ! - zawołała funkcja wirtualna - ciocia mówi, iż nowoczesne jezyki programowania coraz mniej mają wspólnego z programowaniem jako takim, coraz więcej w tym przeciągania myszką śmiesznych komponentów a coraz mniej pisania programów komputerowych ciocia ich widuje teraz bardzo często w czytelni ludzi uważających się za programistów którzy nie potrafią napiać najprostszej pętli w języku niskiego poziomu. A jedyne co robią to tworzenie sqlowych tabel bez danych, oczywiście przy pomocy graficznych kreatorów, bo przecież język sql jest im zupełnie obcy.


Programy na zlecenie a samotność studenta w sieci - rodzdział ósmy: Piszemy program na zamówienie poważnej firmy!