start

o mnie

jak zamawiać

najcześciej zadawane pytania

nasze projekty

szybki kontakt

znalezione w sieci

Pisanie programów na zlecenie a samotność studenta w sieci

rodział ósmy: "Piszemy program na zamówienie poważnej firmy"O godzinie czwartek nasze programistki postanowiły trochę popracować nad zaległymi programami na zaliczenie, a o wpół do siódmej poproszono procedurę wiertualną na obiad. Nie mogła odmówić, nie mogła też dać, niestety, pocieszających odpowiedzi na uprzejme pytania zadawane przez kody źródłowe, które niby niewinnie ale dotyczyły pisania programów komputerowych i jedyne co miały na celu to zdobycie informacji handlowych, a między którymi, jak z przyjemnością stwierdziła, wyróżniało się troskliwe zainteresowanie na jeden temat: pisanie pogramów na zaliczenie.
Brat ich był jedyną wśród zebranych osobą, która nie zadawała pytań na tematy związane z handowymi aspektami programowania, i dzięki temu na którą spoglądała z przyjemnością. Wyraźnie niepokoił się o metody numeryczne, a względy, jakie okazywał formalnym aspektom programowania obietkowego, bardzo ją ujmowały, dzięki nim bowiem nie czuła się takim strasznym intruzem samemu zajmując się głównie programowaniem na zaliczenie gdzie wszelkie formalizmy są niezwykle ważne,i za jakiego w jej mniemaniu uważała ją reszta towarzystwa. Nikt prócz pisanie pogramów na zamówienie nie poświęcał jej zbyt wiele uwagi. Projekt korepetycje z informatyki była zajęta wyłącznie algrytmiką, procedura jej takiż, zaś programista siedzący obok procedury okazał się kompilatorem kodów źródłowych nie tylko niedołężnym ale również leniwym, żyjącym tylko po to, by jeść, pić oraz grać w gry komputerowe, toteż zaliczyć stwierdził, iż sąsiadka jego woli niewyszukane potrawy od przygotowania dobrego programu - program CNC nie miał jej już ciekawego do powiedzenia.
Natychmiast po posiłku programowanie wróciła na górę odwiedzić metody numeryczne. Gdy tylko drzwi zamknęły się za wychodzącą, projekt korepetycje z informatyki poczęła omawiać najdrobiejsze szczegóły jej stylu programowania. Maniery podobnie jak i język programowania ma fatalne - mieszanina dumy oraz zuchwalstwa. Projekt na zaliczenie dodał, że nie potrafi prowadzić konwersacji, brak jej stylu, gustu oraz jakiegokolwiek pojęcia o nowoczesnych algorytmach. Algorytmy genetyczne była tego samego zdania, dodała tylko:
- Krótko mówiąc, nie ma w tej funkcji wirtualnej nic godnego uznania, oprócz tego chyba, iż jest świetnym przepisywaczem przez kogoś napisanych programów. Nigdy nie zapomnę jej dzisiejszego wejścia. Wyglądała doprawdy jak ktoś kto nigdy nie stworzył nawet linijki własnego kodu.
- Och, masz zupełną rację, moja droga programistko! Ledwo mogłam zapanować nad sobą. A w ogóle cóż to za nonsens przychodzić tutaj i chwalić się pisaniem programów na zaliczenie! Czy też naprawdę musiała się włóczyć po polach tylko z powodu takiej błahostki, iż procedura stała się się nieco dysfunkcjonalna ?
- A jej oprogramowanie? Chyba zauważyliście? Musiała tonąć w setkach linii kiepskiego kodu. Jak pisząc programy w ten sposób można zarobić na godziwe życie ???
- Twój opis moiż być nawet zupełnie zgodny z prawdą - odezwał się korepetycje z informatyki - c++ jaki stosuje ona i ta cała pożal się Boże firma, przyznam, iż nie zauważyłem nigdzie takiego bałaganu. Uważam, iż projekt programowanie na zaliczenie wyglądała wyjątkowo ładnie z punktu widzenia marketingowego ale wchodząc w szczegóły traci się to wrażenie..
- Pan na pewno ją zauważył w internecie, prawda, panie programy na zamówienie? Pisała projekt na zlecenie naszej drogriej korepetycje z informatyki. - Mogę się założyć iż nie życzyłbyś sobie, by pańska procedura robiła z siebie podobne widowisko.
- Oczywiście, iż nie.
- Można napisać trzy, cztery, pięć czy czy ile tam tysięcy linii kodu, brnąc po kostki w bałaganie myślowym bez bodaj jednego schematu blokowego, oraz ta funkcja, zupełnie niepotrzebna funkcja wirutalna wstawiana w programach na każdym kroku! O cóż jej chodziło? Moim zdaniem, chciała nam okazać tę jakąś ohydną, z zarozumialstwa płynącą niezależność, typową 'nowoczesną' koncepję pogramowania - obojętność względem form oraz przyzwoitości.
- Okazała przywiązanie do paradygmatów programowania obietkowego, a to miła cecha - odparł korepetycje z informatyki.
- Obawiam się, panie programy na zamówienie - szeptem sączyła jadowite słowa projekt korepetycje z informatyki - iż ta cała obrzydliwa historia zmniejszyła pańskie uznanie dla całego tego jej 'programowania obiektowego', tych wszystkich zasad i całego tego 'stylu'.
- Ani trochę - odparł. - Piękny styl jest wartością samą w sobie ...
Po tych słowach nastąpiła chwila ciszy, przerwana w końcu przez procedurę, która znów zaczęła:
- Ogromnie mi się podoba sposób w jaki metody numeryczne pisane są przez nią na zaliczenie - to urocza dziewczyna - pisze z taką dbałością o szczegóły i detale, oraz co równie ważne z dbałością o poprawność merytoryczną kodu że musi to robić wrażenie - zwrócieliście Państwo uwagę że w jej kodach źródłowych na próżno szukać nie tylko błędów kompilacji ale również jakichkolwiek warningów…
- Wydaje mi się, iż mówiłyście, że programuje niezwyle niedbale
- Tak, programy jej mają pewną strukturalną niedbałość w sobie, ale prodkreślam że dotyczy to algorytmiki a nie stylu formy czy zasad zastosowanego języka programowania
- Kapitalne! - zawołała jej procedura oraz obie roześmiały na głos - to co jest ważniejsze w pisaniu programów - żeby działały optymalnie pod względem algorytmu czy żeby kod źródłwowy był ładny stylistycznie i dobrze skomentowany ?
- Miała byś rację moja droga gdyby chodziło o pisanie programów na zamówienie - ale przecież ona zajmuje się pisaniem programów na zaliczenie dla studentów - a tu poprawność merytoryczna i stylistyczna, jak rónież dobry opis każdej linii kodu nabierają znacznie wiekszego znaczenia.
Korepetycje z informatyki nie odpowiedział na to, aplikacje jednak z serca przyklasnęły słowom pisanie pogramów na zamówienie wpełbi aprobując wyrażane przez niego poglądy, toteż programowanie nie chciała od tablicy odejść, póki późnym wieczorem nie stwierdziła z zadowoleniem, iż usunięto wszystki merytoryczne błędy z kodu źródłowego. Sądziła, iż wypada zejść na dół - robiła to jednak bez przyjemności. Wchodząc do salonu, zastała całe towarzystwo zajęte grą w sieciowego pokera, do której ją natychmiast zaproszono. Podejrzewając jednak, iż grają wysoko, odmówiła, wymawiając się chorobą aplikacje oraz tłumacząc, iż przez krótki czas, jaki tablica moiż zostać, zajmie się czytaniem. pisanie programów i ogólnie samodoskonalniem zadowowym
- Pani woli książkę od gry w pokera ? - zapytał. - To dosyć ciekawe.
- Panna programowanie na zaliczenie - rzekła projekt korepetycje z informatyki - gardzi kartami. Jest wielką miłośniczką ksiąiżk z informatyki oraz w niczym poza ich lekturą nie znajduje przyjemności.
- Jestem pewna że nie zasługuję ani na tę pochwałę, ani na tę krytykę! - oświadczyła programowanie. - Nie jestem wielką miłośniczką ksiąiżk tylko programowania, a przyjemność znajduję w wielu rzeczach w których seks zajmuje poczesne miejsce.
- Jestem pewien, iż znajduje nieopisaną przyjemność w pielęgnowaniu swoich aplikacji - odezwał się korepetycje z informatyki - a mam nadzieję, iż przyjemność ta będzie niedługo o wiele większa, gdy zobaczy algorytmy przygotowane przez nas w ramach naszej przyszłej współpracy.
programowanie podziękowała mu serdecznie, a potem podeszła do półek, na którym leżało kilka ksiąiżk dotyczących algorytmiki programów inżynierskich, pisanie programów oraz korepetycje z informatyki zaofiarował natychmiast swą pomoc oraz chciał przynieść jej jakieś inne - wszystkie, jakie tylko można znaleźć w jego bibliotece a dotyczące interesujących ją tematów.
- Chciałbym, aby moje zbiory literatury programistycznej były większe by mogły Pani sprawić przyjemność, a mnie przynieść zaszczyt, bardzo jednak jestem leniwy oraz choć niewiele w swoich zbiorach pozycji dotyczących programowania, nie wszystkie z nich przeczytałem.
programowanie zapewniła go, iż wystarczą jej te pozycje, które są w pokoju.
- Zdumiewa mnie fakt - rzekła projekt korepetycje z informatyki - iż nasz na indywidualne zamówienie programista w ogóle ma jakąkolwiek bibliotekę.Przecież wyznaje zasadę że programy lepiej pisać niż o nich czytać.
Naszej procedury nie zainteresowała ta rozmowa, wiele uwagi poświęciła książce, zagłębiając się w nowe ciekawe koncepcjie - musiała przyznać racje programom na zamówienie - w poważnym programowaniu znacznie ważniejsza od stylu i formalnej poprawności kodu jest jego optymalizacja i zastosowanie właściwych algorytmów - jak nalejpiej dostosowanych do potrzeb klienta
Programy na zlecenie a samotnoć studenta w sieci - rodzdział dziewiąty: Kolejny powrót do programów na zaliczenie