start

o mnie

jak zamawiać

najczęściej zadawane pytania

nasze projekty

szybki kontakt

znalezione w seci

Gdzie mogę nauczyć się pisać programy?

 Cóż jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to jak w każdym przypadku najlepiej od zacząć od nauki .

 A możliwości jest wiele: darmowych kursów programowania jest w internecie co niemiara, a ofert dotyczących sprzedaży podręczników jeszcze więcej - początkujący programista ma z czego wybierać. A im więcej kasy może na to przeznaczyć tym możliwości są większe ponieważ dochodzą różne oferty szkoleń kursów stacjonarnych czy nawet studiów uzupełniających.

Spróbujmy wyciągnąć z googla odpowiedź na kilka podstawowych pytań:

"pisanie programów" - źle, zamiast oczekiwanych kursów dziesiątki ofert programistów piszących programy na zamówienie, jest też mnóstwo takich które wprost sugerują że łatwiej i prościej jest zlecić napisanie programu niż uczyć się tej trudnej sztuki - "programy na zaliczenie"

no to może "kurs programowania"? - strzał w dziesiątkę - już na pierwszej stronie wyników znajdujemy po kilka tutoriali właściwie do każdego języka, otwartą kwestią jest jakość tych materiałów - pytanie, czy warto uczyć się z nich pisania programów czy tylko wyrobią w nas złe nawyki? Żeby się zabezpieczyć należy korzystać z kursów powiązanych z jakimś portalem wymiany opinii gdzie dany kurs jest omawiany i poddawany krytycznej ocenie. Przyznam że sam jestem programistą dość starej daty - w moich czasach nie uczono jeszcze na studiach programowania obiektowego, a przez wiele lat pisania programów w cobolu nie było mi ono potrzebne - stosunkowo niedawno zaczęło i wszystkie potrzebne do nauki materiały - tutoriale i dokumentację znalazłem za darmo w sieci ..

no właśnie - dokumentacja - niezwykle ważny element naszych poszukiwań, niestety ponieważ dokumentacje występują w zasadzie wyłącznie w języku angielskim nie uda nam się tym razem obejść bez jego znajomości - spróbujmy: "c++ reference" (c++ można zastąpić dowolnym innym językiem programowania) - wujek google odwdzięczy się kopalnią wiedzy na temat niemalże wszystkich aspektów programowania w języku c++

pozostały nam jeszcze do sprawdzenia płatne kursy i szkolenia - spróbujmy tak: "programowanie szkolenia" - też świetny strzał, ale raczej dla tych z dużą kasą, dla przykładu trzydniowy krus o tematyce analiza i projektowanie obiektowe za pomocą języka uml (nie jest to język programowania a raczej sposób zapisu procesu projektowania programu obiektowego) w znanej krakowskiej firmie na "c" kosztuje bagatela 2000 złotych, ceny w warszawie mogą być jeszcze ciekawsze.

poprzednia strona