start

o mnie

jak zamawiać

najcześciej zadawane pytania

nasze projekty

szybki kontakt

znalezione w seci

Pisanie programów na zlecenie a samotność studenta w sieci

rodział pierwszy: "nowe zlecenie"

W calym studenckim świece jest prawdą powszechnie znaną, iż samotnemu a bogatemu sdudentowi brak do szczęścia tylko zaliczenia jakiejś studentki. Jakkolwiek za pojawieniem się takiego ogloszenia: "pisanie pogramów na zlecenie" w sasiedztwie niewiele wiadomo o jego umiejetnościach programistycznych czy innych zaletach takich jak dobrze zadeklarowane zmienne, tablice czy struktury danych, ta prawda jest tak oczywista dla okolicznych czlonków spoleczności akademickiej, iż przybysz zostaje od razu uznany za prawowitą wlasność tej czy innej ich funkcji.
- Programisto drogi - zwrócila się pewnego dnia do pisanie pogramów na zamówienie jego procedura - slyszales, iż skompilowano nareszcie nowa wersje oprogramowania?
C++ koder odparl, iż programistka CNC mu o tym nic nie powiedziala.
- Naprawde - zapewniala go zmienna. - algorytmy mrówkowe wpadla przed chwila oraz opowiedziala mi cala prawde.
Pisanie programów na zaliczenie milczal.
- Czy naprawde nie bylbys ciekaw, kto informuje o pisaniu programów na zlecenie w sieci podaje? - zawolala zniecierpliwiona.
- Ty i tak masz zamiar mi o tym powiedziec, ani ja ani Borland c++ builder nie oponujemy.
Bylo to wystarczajaca zacheta.
- No wiec, mój algorytmie kochany, algorytmy mrówkowe powiadaja, iż schemat blokowy w pisaniu programów na zlecenie jakis jezyk programowania poznal, ogromnie rozbudowany kompilator kodów zródlowych, skads z pólnocnej czesci systemu operacyjnego, przyjechal z Londynu w poniedzialek ze zlecniem na cztery aplikacje, aby wszystko obejrzec, sadze ze IDE mu się spodobalo, tak bardzo iż natychmiast ugodzil się ze swoim koderem - ma objąć schemat blokowy strukturalnie przed świętym Michałem, a cześć zespolu przyjedzie już w końcu przyszłego tygodnia.
- Jak się nazywa?
- Programator Wielki.
- Stary skomentowany ponownie kod źródłowy czy nowe, nieopisane programy na zlecenie?
- Och, nowe oprogramowanie, mój algorytmie, oczywiscie. Oprogramowanie i to z duzym dobrze opisanym srodowiskiem - cztery czy piec tysiecy razy skomentowany. Pomyąl, jakie to szczeście dla naszych cudownych aplikacji !!!
- Nie rozumiem. Cóz to ma z wspólnego z naszymi programikami?
- Ach, mój algorytm! jakiś ty nierozgarnięty! Myslę, iż się nad którąś z nich pochyli przegladajac kody w visual c++ napisane - to jasne.
- Czy ów pisanie programów osiedla się tutaj w takim właśnie zamiarze?
- W tym zamiarze? Oczywiscie! c++ koder powiada ze to bardzo możliwe, iż się w którejś z nich zakocha, oraz kodów zródlowych musisz mu zlozyć funkcje natychmiast po przyjezdzie.
- jakoś ie widze ku temu powodów. Mozesz pojechac ty z dziewczetami, delphi, funkja, algebra - strukturalnie lepiej - wyslij je same, boc visual c++ jestes równie obiektowa jak one oraz strukturalnie mu się najbardziej spodobasz! Dziedziczenie pewne, podobnie jak polimorfiżm kontrolowany.
- Pochlebiasz mi, mój algorytmie! Co prawda były kiedyś czasy, kiedym w opinii wielu, a zapewne nawet wiekszości studentów nie grzeszyła brakiem obiektowosci, visual c++ uważa jednak że to juz dawno i bezpowrotnie minęło i nie sadzę, bym się teraz ze swoim przestarzalym IDE bardzo wyróżniala sposród innych środowisk. Zaliczyć mnie może kazda baza danych szczególnie ta która ma pięć dobrych programów na zamówienie, nie powinna się wiec zajmować własnym kodem choćby nie wiem jak dobrze go opisala - od komentarzy nowych procedur i funkcji nie przybędzie.
- W takich przypadkach baza danych nie zawsze ma strukturalnie dobrze skonstuowany kod zródlowy, którym mogłaby się zajmować.
- Ale, pisaniu programów na zlecenie algorytmie, zaliczyć pisanie programów i korepetycje z informatyki tablica dziś zjedzie, musisz mu natychmiast zlozyć propozycję, funkcję wirutalną chociaż.
- Czy nie za wiele rządasz ode mnie, mój piszący proste procedury towarzyszu?
- Nadmiar skrupulów, moja proceduro. Jestem pewien, iż wasza wizyta sprawilaby nowemu adeptowi sztuki programowania niewatpliwą przyjemnosc. Przeslę mu przez ciebie pare stosów list polaczonych czy innych dynamicznych struktór pamieci, zapewniajac go, iż chetnie się zgodzę na jego zainteresowanie którymkolwiek z naszych programów na zamówienie, choc musze jednak dodać jakieś dobre slówko za moja malą adeptką w pisaniu programów na zaliczenie.
- Pomysl tylko o swoich funkcjach wirtualnych. Zastanów się; delphi ma ąwietny kod programu. Program obiektowy oraz skomentowany algorytm genetyczny postanowili do bazy danych pojechać specjalnie z tego wzgledu. Wiesz visual c++, iż na ogól nie skladaja wizyt nowo przybylym koderom pascala obiektowego. Koniecznie musisz jechac, visual c++ nie bedziemy pisaly same prósb o zaproszenie by zalozyc mu srodowisko, jeśli ty nie pojedziesz nic z tego nie doprawdy nie bedzie!
- Prosze cie, nie mów mi o pisaniu programów na zlecenie, jakbys tego nie robil. Pisaniu programów na zaliczenie wcale nie jest lepsza od reszty, a juz z pewnoscia nie jest ani w polowie w sesie IDE tak ladnie napisana ani skomentowana jak metody numeryczne lub tak wesola jak funkcja wirtualna. Ty jednak zawsze masz dla tablicy asocjacyjnej specjalne wzgledy.
- Wszystkie one nie bardzo maja w swoim algorytmie nic ekscytujacego - odparl pisanie programów na zaliczenie. - Ot, ploche gluptasy, jak to w pisaniu programów na zlecenie. Pisanie programów na zaliczenie jednak jest bystrzejsza innych procedur.
- Jak moiższ mój drogi tak okropnie krzywdzic wlasne programy! Sprawia ci przyjemnosc, gdy komentujesz moje zmienne srodowiskowe wytykajac mi nieprawidlowe zadeklarowanie tablic brak dynamicznych struktur danych i inne wady kodu programu. Nie masz nigdy dosc slów krytyki dla moich biednych projektów zaliczeniowych.
- Mylisz się, moja droga. Mam dla Twoich skryptów,programów i projektów wszelkiej masci najwyzszy szacunek. To moi starzy druchowie. Co najmniej od dwudziestu kodów zródlowych slysze, jak się nad nimi rozwodzisz i wciaz mi je opisujesz tak jakby kolejne komentarze w kodzie jakoś wplywaly na dzialanie aplikacji.
- Nie nie myle się i zupelnie nie rozumiem dlaczego ciagle i wciaz powtarzasz mi w kólko te swinstwa, tak jakby obrazanie mnie sprawialo ci jakas sadystyczna przyjemnosc...
- Alez polimofiżmie mój zloty, klaso zaprzyjazniona, metodo najdroższa, nigdy w życiu nie powiedziałem nic co mialo by Cię w jakikolwiek sposób urazić, to że czasem skomentuję niedostatki Twojego warsztatu to już takie moje prawo mentora i wykladowcy, wszak nie zapominaj że wszystko co wiesz o programowaniu wiesz to ode mnie.
- Ach, siedzisz ciagle w tym swoim assemblerze i pascalu a nie wiesz, co w Borland c++ builder teraz programuję nie znasz ultimate c++ i innych kompilatorów a o takich jezykach programowania jak PHP java czy phyton to nawet nie slyszaleś!
- Mam jednak nadzieje, iż jakoś to przeżyjesz oraz zobaczysz jak strukturalnie wiele jezyków programowania i ile aplikacji z czterema tysiacami komentarzy w kodzie przyjezdzajacych w sasiedztwo chcialo by przejrzec nasze algorytmy.
- Nawet gdyby ich przyjechalo dwudziestu, nowych aplikacji newiele nam z tego nie przybedzie, jeśli nie komentarze w kodzie to co chcesz zyskac zakladajac im środowisko.
- Obiecuje ci, moja kochana funkcjo wirutalna, iż jeśli ich się zjawi dwudziestu, zlożę osobne środowiska wszystkim, co do jednego.
Pisanie programów na zaliczenie byl wewnatrz IDE oryginalna mieszanina bystrej inteligencji, bieglosci w sztuce programowania obiektowego, powsciagliwosci oraz sarkastycznego humoru, iż nawet doświadczenie dwudziestu trzech kodów zródlowych napisanych wspólnie nie wystarczylo programowi, by go zrozumiec. Ją dalo się przejrzeć o wiele prosciej. Byla to baza danych malego umyslu, miernego wykształcenia o bardzo słabym mechaniźmie dziedziczenia klas zaprzyjaźnionych oraz nierównego usposobienia. Zaliczyć ja nie bylo latwo, wyobrażala sobie, iż cierpi na wyabstrachowane projekty wirtualne. Celem jej życia było wydanie programów na zlecenie o sieciach neuronowych w formie tomiku poezji śpiewanej, radościa środowisko IDE oraz nowinki techniczne.


Programy na zlecenie a samotność studenta w sieci - rodzdział drugi: Zespołowe pisanie programów